Zamknij

Kremacje

ornament

Coraz więcej osób zainteresowanych jest wyborem kremacji jako możliwej formy pochówku. Czasem decyzja taka wiąże się z problemami ze znalezieniem odpowiedniego miejsca na pochówek tradycyjny na wybranym cmentarzu, łatwiej bowiem jest niejednokrotnie znaleźć miejsce na pochówek urny. Częstym jest, że to sam Zmarły jeszcze za życia deklarował chęć, aby po śmierci jego ciało uległo spopieleniu. W jeszcze innym przypadku okazuje się, że jest to jedyna możliwość, aby dokonać pochówku.

Niezależnie od motywów, z jakich wybierają Państwo kremację – Zakład Pogrzebowy Roch&Abel we Wrocławiu uczyni wszystko, aby stało się zadość woli Zmarłego czy też jego Rodziny. Jednocześnie chcemy zaznaczyć, że wola Zmarłego jest dla nas nadrzędna i jeśli do końca swojego życia wyrażał on sprzeciw wobec kremacji – jesteśmy zobowiązani do uszanowania tej decyzji. Wiemy, że każdy przypadek jest indywidualny, dlatego – w razie potrzeby – odpowiemy na wszelkie pytania oraz pomożemy przygotować pogrzeb z kremacją.

Wybór pogrzebu, który poprzedza kremacja skutkuje tylko nieznacznymi różnicami procedur. Trumny, w których dokonuje się kremacji muszą być z drewna, ewentualnie powleczonego lakierem na bazie wody, pozbawione wszelkich metalowych części. Ze względu na szacunek, który okazujemy Osobie Zmarłej, nie stosujemy trumien kartonowych podczas kremacji. Należy także wybrać odpowiednią urnę. Urny, które oferujemy, odznaczają się dużą różnorodnością wzorów, materiałów, kolorów oraz cen. Mamy w naszej ofercie urny metalowe, ceramiczne, drewniane i kamienne. Ich ornamentyka nawiązuje zarówno do motywów religijnych, jak i zawiera elementy świeckie.

Z reguły sam przebieg uroczystości pogrzebowych z kremacją jest taki sam jak w przypadku pogrzebu z trumną. Po ostatnim pożegnaniu ciało zostaje przewiezione do krematorium, następnie ceremonie żałobne są kontynuowane w obecności urny z prochami Zmarłego. Urnę można pochować w‍‍‍ grobie ziemnym, grobowcu lub też w kolumbarium. Zakład Pogrzebowy Roch&Abel Wrocław ma wieloletnie doświadczenie w organizacji pogrzebów z kremacją. Doradzimy w wyborze trumny, ubrania dla Zmarłego (może być też całun) oraz urny. W razie jakichkolwiek wątpliwości chętnie służymy Państwu naszą wiedzą oraz zaangażowaniem, by mogli mieć Państwo pewność, że uroczystość pogrzebowa będzie dokładnie taka, jakiej sobie życzył Zmarły oraz jakiej pragną dla niego Najbliżsi.