Zamknij

Ekshumacje

ornament

Składając ciało Bliskiej Osoby do grobu, zazwyczaj czyni się to z myślą, że jest to finalne miejsce jej spoczynku. Może się tak jednak zdarzyć, że zaistnieje konieczność przeniesienia ciała bądź szczątków Zmarłego w inne miejsce. Procedura ta nosi nazwę ekshumacji. Może być ona wykonywana jedynie przez wyspecjalizowane zakłady pogrzebowe, za zezwoleniem Państwowego Inspektora Sanitarnego właściwego dla danego miejsca oraz we właściwym wyznaczonym do tego czasie.

Ekshumacje dokonywane są między 16 października a 15 kwietnia. Na ekshumacje w innym terminie musi zostać wydana specjalna zgoda odpowiednich instytucji. Procedurę ekshumacji zazwyczaj wykonuje się z myślą o dochowaniu kolejnej osoby do istniejącego grobu lub też motywowana jest pragnieniem przeniesienia szczątków Zmarłego do innego grobu.

Zakład Pogrzebowy Roch&Abel ma doświadczenie w przeprowadzaniu ekshumacji. Posiadamy odpowiednio przeszkolony i wyposażony w odpowiednie środki techniczne oraz ochronne personel. Jak wszystkich innych czynności względem ciała Zmarłego – tak i ekshumacji – dokonujemy zawsze z najwyższym szacunkiem oraz zachowaniem wszystkich przepisów.

Nasi wykwalifikowani pracownicy są gotowi odpowiedzieć Państwu na wszelkie pytania oraz rozwiać wszelkie wątpliwości związane z ekshumacją oraz wszystkimi kwestiami z nią związanymi.

ekshumacje